Navštívili jsme: poštu Partner Křenovice

V hanáckých Křenovicích nedaleko Kojetína funguje pošta Partner pod obecním úřadem. Situace ale nebyla od začátku takto jasná. Nejprve začal místní poštu Partner provozovat majitel obchůdku, který se však po krátké době rozhodl přestat s podnikáním. Nynější franšízu, která sídlí ve stejné obecní budově s obchodem, proto převzal pod svá křídla obecní úřad.

Křenovice jsou obcí, v níž žije 420 obyvatel. Dojíždí sem však také řada lidí za prací, funguje tu například škola, školka a učiliště. Pokud by tu pošta Partner nebyla, lidé by byli odkázáni na zhruba pět kilometrů vzdálený Kojetín. Místní pošta ale nabízí veškeré potřebné služby, které místní vyžadují. „Lidé se při změně nejprve obávali, že dojde ke zrušení pošty. Nevnímali to jako stěhování,“ uvedl Jaroslav Lejnar, starosta obce. „Museli jsme proto využít veškeré naše informační zdroje, abychom informovali o tom, že všechny poštovní služby zůstaly zachovány,“ dodal.

I přesto, že pošta Partner provozovaná obcí, funguje krátce, od 1. května 2016, lidé si sem našli cestu. Starosta proto uvažuje i o dalším využití prostor v budově s poštou. „Uvažujeme, že i zbytek nemovitosti využijeme na další služby lidem, jako třeba kadeřnictví, pedikúra, posilovna, knihovna, prostě že bychom tu vybudovali takový dům služeb,“ vysvětlil starosta Lejnar.

I když měli v Křenovicích zpočátku problém najít pracovníka, který by na poště Partner pracoval, nakonec se to povedlo. Za přepážkou proto sedí mladá žena, které vyhovuje i částečný pracovní úvazek. Výhodou pro místní občany je bezesporu provozní doba. „Pondělí, středa máme otevřeno v odpoledních hodinách od 14:30 do 17:30 hodin, v pátek máme od 13 do 16 hodin a úterý a čtvrtek dopoledne od 8 do 11 hodin,“ uvedl starosta Lejnar a dodal: „Já jsem spokojený s tím, jak to funguje. A myslím si, že i místní obyvatelé nemají důvod k nespokojenosti.“

Partner Křenovice  Partner Křenovice