Navštívili jsme: poštu Partner Razová

Obec Razová se nachází asi 9 kilometrů jihovýchodně od města Bruntálu, v podhůří Jeseníků. Aktuálně v ní žije něco málo přes pět set obyvatel a místní Pošta tu sídlila v pronajatých prostorách obecního úřadu. Nově vzniklá pošta Partner sídlí ve stejné budově, zabírá však méně místa, proto jsou zástupci obce se změnou zatím spokojeni. „Probrali jsme to na obecním zastupitelstvu, kterého se účastnil i zástupce pošty. Vše nám srozumitelně popsal a vysvětlil. Vzhledem k tomu, že pro poštu byl provoz nerentabilní a navíc jsme uvítali možnost využít uvolněné prostory po původní poště, nebyl se schválením žádný problém,“ uvedl Ivan Fehérvári, starosta Razové.

Pošta Partner tu funguje teprve od 1. června. Vznik Partnera ale umožnil rozšíření provozní doby, což místní uvítali. „Nově máme prodlouženou provozní dobu na 20 hodin týdně. Jeden den jsme proto otevřeli už v sedm hodin ráno, než jdou lidé do práce a jeden den jsme nechali otevřeno až do pěti odpoledne,“ uvedl Ivan Fehérvári a dodal: „Nicméně i když přijdou lidé mimo pracovní dobu a naše zaměstnankyně tam je, může je obsloužit.“

Jednání s Českou poštou probíhalo podle starosty v pořádku. „Chtěl jsem, aby prostory připomínaly primárně úřad. Proto jsme řešili i nějaké kompromisy. Udělali jsme to tak, aby to bylo hlavně příjemné pro lidi,“ popsal situaci starosta Fehérvári. Občané tu tak na jednom místě najdou nejen poštovní služby, ale i CzechPoint. Vše přitom obslouží dosavadní zaměstnankyně obecního úřadu, která však měla doposud pouze poloviční úvazek. Novou práci uvítala, díky změně pošty na poštu Partner se jí rozšířil i pracovní úvazek.

Razová je první obcí v okrese Bruntál, kde se rozhodli pro poštu Partner. Předtím se jeli podívat a získat zkušenosti do Horní Loděnice na Olomoucku a starosta Fehérvári teď vzkazuje případným dalším zájemcům: „Změnu doporučuji. Není se čeho bát!

 

Pošta Partner Razová     Pošta Partner Razová