Navštívili jsme: poštu Partner Rybí

Na webových stránkách obce Rybí se dočteme, že obec Rybí je údolní ves pod jižním svahem Libhošťské Hůrky a severovýchodními svahy Holiváku, vzdálená asi pět a půl kilometru od Nového Jičína. Je uzlem tří silnic – Nový Jičín, Kopřivnice a Štramberk. 

Když se Česká pošta obrátila na obec Rybí s tím, že zde uvažuje o zřízení pošty Partner, domluvilo se několik podnikavých žen na tom, že poštu převezmou pod svá křídla. Patří mezi ně Marie Malinovská, která dnes poštu Partner provozuje a její dcera Milena Indráková. Obě dvě spolu provozují už od roku 2000 firmu, která se zabývá účetnictvím. V účetní firmě pracuje celkem 5 žen a jedna je na mateřské dovolené, všechny jsou však proškolené i k poskytování poštovních služeb. Pošta Partner funguje v Rybí od listopadu 2014.

 Ve stejné  budově, kde dříve sídlila Česká pošta, je nyní pošta Partner .Prostory stále patří České poště, která je za oboustranně výhodných podmínek pronajímá podnikatelkám. V této budově je také  prodejna potravin Jednota. V Jednotě má paní Indráková taktéž pronajaté prostory pro svou firmu. O tom, jak začínal fungovat Partner, paní Indráková říká „Ze začátku to bylo rozpačité, také jsme ještě upravovali provozní dobu. Nedávno jsem ale kontaktovala obecní úřad, zda jsou nějaké stížnosti či požadavky. Nejsou žádné, naopak. Lidem se snažíme vyjít vstříc,“ popisuje Milena Indráková a dodává: „Zásilky nyní můžeme vydávat i mimo provozní dobu. Dá se říct, že když některá z nás je v práci, můžeme obsluhovat i poštu.“

Co se týče nabízeného doplňkového sortimentu na poště Partner, reagují tu pružně. „Když lidé něco chtějí, tak se snažíme to zajistit. Hodně se ptali například na přání nebo pohlednice. Nyní už je prodáváme,“ vysvětlila Marie Malinovská. Místní lidé tu pořídí kromě poštovních známek třeba i ty dálniční.

„Musím říct, že i z pohledu České pošty funguje Partner v Rybí výborně, ani po stránce technologické tu není problém,“ zhodnotila situaci Petra Vlachová,

I když trochu netradiční forma pošty Partner v tom, že v ní pracuje hned několik účetních, působí přátelským a vstřícným dojmem. Také s obecním úřadem je v kontaktu a navzájem si vycházejí vstříc.

Partner Rybí  Partner Rybí