V Horní Loděnici otevřeli Poštu Partner

Spolu s listopadem se v Olomouckém kraji otevřely hned čtyři nové pobočky Pošty Partner, a to v Křenovicích u Kojetína, v Polomi na Přerovsku, Písařově na Šumpersku a v Horní Loděnici u Šternberka. V poslední jmenované obci jsme se na Poštu Partner podívali spolu se starostou Gustavem Repaněm a pracovnicí Pošty Partner Petrou Fryšarovou.

Horní Loděnice je malou obcí v Olomouckém kraji nedaleko Šternberka, pod jehož poštu ta místní doposud spadala. V obci nyní žije téměř 350 obyvatel. „Chtěli jsme, aby poštu nadále provozovala obec a zůstaly tak zachovány všechny dosavadní služby. Zároveň jsme chtěli některé služby rozšířit,“ vysvětluje Gustav Repaň, starosta Horní Loděnice a dodává: „V případě, že by Poštu partner provozoval soukromník, jistotu zachování služeb bychom neměli. Výhodou, kterou si starosta chválí, je hlavně otevírací doba, která je nyní výrazně delší, než dříve. O Poštu partner se stará bývalá zaměstnankyně České pošty Petra Fryšarová. Obec navíc vyslala na školení účetní obecního úřadu, která je tak schopná v případě nouze zaskočit.

Obě zaměstnankyně, které se nyní starají o Poštu partner v Horní Loděnici se nejprve vydaly na exkurzi do obce Jakubčovice nad Odrou, kde už pobočka funguje. „Několik obcí, kde už Pošta partner funguje, jsem obvolal, abych zjistil jejich zkušenosti. Se zásadními problémy jsem se nesetkal, a proto jsme se rozhodli, že se do projektu zapojíme,“ říká starosta Repaň. 

Místní naleznou Poštu partner v prostorách, kde dříve sídlila Česká pošta a to v budově obecního úřadu. Se zařizováním interiéru proto nebylo příliš práce. Zavřeno tu měli všehovšudy týden. Hned poté Poštu partner otevřeli.

Pošta Partner v Horní Loděnici  Pošta Partner v Horní Loděnici