Pošta Partner s vůní květin

Město Dubí u Teplic je v rámci pobočkové sítě výjimečné tím, že zde už teď funguje optimální model pošty tvořený z jedné třetiny vlastní provozovnou a ze dvou třetin franšízami. Je zde totiž provozována jedna vlastní pošta a dvě Pošty Partner. Na fungování Pošty Partner v obchodě jsme se zeptali její vedoucí Vladimíry Vyskočilové.

Poštu Partner provozujete ve vlastním obchodě, jak dlouho vlastně fungujete?

Tento obchůdek jsme otevřeli před dvěma a půl lety, Poštu Partner provozujeme od září 2014. Přijímáme a vydáváme dopisy, doporučené dopisy, balíkové zásilky, dále také například vyplácíme důchody či dávky. Zkrátka děláme všechno, co nám smlouva s Českou poštou umožňuje. Jsem ráda, že od prvního července můžeme klientům nabídnout i produkty Balík Na poštu a Balík Do ruky.

Co vaši zákazníci na poštovních službách, které poskytujete, nejvíce oceňují?

Asi nejvíc se jim líbí naše otvírací hodiny. Jsme tu pro ně každý den od šesti ráno do pěti odpoledne a to bez polední pauzy. Otevřeno máme i v sobotu od šesti do jedenácti.

Kolik lidí obsloužíte denně?

Průměrně se jedná zhruba o sto lidí, přicházejí si vyřídit své záležitosti ve spojení s poštou, nakoupit dárkové zboží, květiny nebo dobít mobil, koupit los. Máme i drobné papírenské zboží a fungujeme jako klasická trafika s nabídkou denního tisku i časopisů.

Jaká je skladba vašich zákazníků?

Asi nejvíc k nám chodí starší lidé, tady jsme v takové poklidné části plné rodinných domků. Navíc došlo ke změně dopravy a tak zejména senioři vítají možnost mít poštu ve svém okolí.

Předtím než jste začala poskytovat služby Pošty Partner, prošla jste školením?

Když jsme se dozvěděli z městského úřadu, že se tady bude rušit pošta, rozhodli jsme se, že bychom stáli o to být partnerskou provozovnou, já jsem navíc měla kratší praxi na poště. Prošla jsem školením, praxi jsem získala na poště v Novosedlicích.

Eva Krejčí, Česká pošta

Na území města Dubí je v současné době k dispozici pošta Dubí u Teplic 1, Partner Dubí a Partner Pozorka. Pošta Dubí u Teplic 1 sídlí v areálu s místním názvem Čtyřlístek poblíž radnice. Do těchto prostor byla přestěhována k 1. 12. 2014, od té doby poskytuje i služby Czech POINT. Hodiny pro veřejnost jsou ve všední dny od 8 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.