V Zákolanech funguje nová Pošta Partner

Obyvatelům Zákolan mohou ostatní jejich nově otevřenou Poštu Partner jen závidět. A to nejen proto, že je umístěna v kavárně v budově obecního úřadu, ale také díky usměvavé a podnikavé majitelce, která pro místní občany pořádá spoustu kulturních akcí.

Pošta Partner v Zákolanech byla otevřena v pondělí 21. března 2016, zhruba šedesátka místních se tu ale sešla na představení nové Pošty už v pátek. Pošta sice v těchto prostorách fungovala už dřív, ale přece jen vypadala úplně jinak. Na konci ledna byla uzavřena a začalo se s velkou rekonstrukcí. Celé jednání o Poště Partner však začalo ještě o něco dřív.

„Na první návštěvě u paní starostky v Zákolanech jsme představili záměr o zřízení Pošty Partner. Paní starostka hned při projevila zájem o tento projekt s tím, že Poštu Partner by neprovozovala obec sama, ale jedna z místních obyvatelek, která tu už delší dobu organizuje různé kulturní aktivity,“ vysvětluje Hana Tmejová, ředitelka pobočkové sítě a dodává: „Myšlenkou paní starostky bylo, aby celý prostor Pošty Partner byl trochu jiný, aby byla zakomponována do jakési kulturní místnosti, a aby tento projekt oživil celou obec a také aby Pošta Partner měla delší provozní dobu.“

Dalšího jednání s Českou poštou už se účastnila i Lenka Chaloupková, která kavárnu spolu s Poštou Partner provozuje. „Vloni mi skončila mateřská dovolená, a když jsem si hledala nějaké zaměstnání, tak mě oslovila místní paní starostka, jestli bych nechtěla poštu provozovat. Začala jsem uvažovat, ale chtěla jsem ještě něco k tomu. Napadlo mě otevřít si galanterii nebo papírnictví. Nakonec jsem se jednou v noci probudila a řekla si – kavárna a čajovna, to bude to pravé,“ usmívá se Lenka Chaloupková.

Z praxe má sice trochu strach, ale k dispozici má podporu ze strany České pošty. „Pomoc jsme zajistili zatím na dva následující týdny. Paní Chaloupková si následně řekne, zda potřebuje pomoc i nadále. Naší společnou prioritou je, aby veškeré služby byly zajištěné a fungující. Bývalé paní pošťačce ze Zákolan, jsme nabídli místo na České poště v Kladně, odkud pochází, takže nebude muset dojíždět,“ dodala Hana Tmejová.

Zbrusu nová Pošta Partner v Zákolanech nabízí kromě běžných poštovních služeb také možnost dobíjení mobilních telefonů a prodeje stíracích losů. A kromě toho si každý, kdo sem přijde třeba odeslat balík, může koupit obložený chlebíček či zákusek a kávu.