Partnerské pošty Seznamte se s úspěšnými partnery

Krupá

Krupá

č.p. 53, 270 09, Krupá, tel: +420 313 575 186

  • Středočeský kraj
  • spotřební družstvo
O Partnerovi:

Středočeská Krupá  leží osm kilometrů severně od Rakovníka a je součástí chmelařské oblasti. Žije v ní zhruba 450 obyvatel, většinou starousedlíci. Za prací nejčastěji dojíždějí do Rakovníka a okolí nebo do Prahy. Obec má bohatou historii, první zmínka o ní pochází z poloviny 14. století, jednou z nejstarších staveb je kostel sv. Gotharda, stojící jižně za obcí.  V obci najdeme velmi krásné a zachovalé objekty lidové architektury z opukového zdiva, které se těžilo v nedalekých lomech.  

V Krupé je živo zejména díky členům místního Sboru dobrovolných hasičů, kteří pořádají nebo se podílejí na společenských akcích. Patří mezi ně krupská pouť, posvícení se zábavou, staročeské máje s průvodem zakončené staročeskou besedou, akce pro děti a hasičské soutěže, pálení čarodějnic nebo prestižní celookresní soutěž „Klání o krakovecký meč“. Obec je členem a zároveň sídlem sdružení obcí mikroregionu "Poddžbánsko", které bylo založeno na jaře / 10.února / roku 2000.

Starosta obce Jiří Klátil o sobě s lehkou nadsázkou tvrdí, že je ve své funkci nováček, protože ji vykonává teprve 28 let. O Poště Partner jednalo podle jeho slov místní zastupitelstvo vloni na podzim, nabídku na její provozování však muselo odmítnout a to z důvodu, že nemá vhodné prostory v dostupnosti pro starší nebo špatně se pohybující občany. Nakonec se naštěstí našlo řešení a Pošta Partner od letošního března funguje v místní prodejně COOP. Podle slov starosty Jiřího Klátila je více než 90 % obyvatel obce spokojeno, ale dodává, že se nedá zavděčit lidem všem. Nemá žádné negativní připomínky od občanů a pozitivně hodnotí, že na Poštách Partner jde např. zaplatit daň z nemovitosti daňovou složenkou. Finanční úřad v Rakovníku stojí v kopci a starší občané upřednostňují platbu přímo v obci.

Pošta Partner je součástí prodejny COOP a obsluhuje ji vedoucí Andrea Burešová, která už v obchodě působí delší dobu. Nyní své znalosti rozšířila ještě o poštovní dovednosti. V Praze absolvovala školení, pak byla na zaučení v Rakovníku a také dnes, pokud se setká s nějakou novinkou, vše konzultuje s řídící poštou.

Otevírací doba:

PO   08:00 - 11:00

ÚT   12:30 - 15:30

ST   08:00 - 11:00

ČT   12:30 - 15:30

PÁ   08:00 - 11:00

SO   Zavřeno.

NE   Zavřeno.